Regulamin społeczności

Grupa Bushcraft Poland ma w założeniu zarażać pasją, jaką jest bushcraft i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Poniżej zamieszczamy #regulamin, do którego stosowania serdecznie zachęcamy.

✅ 1. Na grupie dzielimy się radością z obcowania w klimatach leśnych (ale nie na zasadzie postów z treścią „spacer”).

✅ 2. Na naszej grupie odnosimy się do siebie z szacunkiem, życzliwością, bez obrażania innych. Nie tolerujemy dyskryminacji, mowy nienawiści ani żadnej innej formy agresji, zarówno wobec autora posta, jak i pomiędzy osobami wypowiadającymi się pod wpisami.

✅ 3. Poglądy polityczne, religijne, światopoglądowe zostawiamy dla siebie.

✅ 4. Daj grupie więcej, niż chcesz od niej uzyskać.

✅ 5. Spam i nieistotne linki są niedozwolone – wiodącym wyznacznikiem powinna być zawartość merytoryczna postów.

✅ 6. Uprasza się o publikowanie postów związanych z tematyką bliską naszej społeczności. Posty zawierające pornografię, sceny przemocy, tematykę niezgodną z prawem lub naruszające dobro innych są bezwzględnie zakazane.

✅ 7. Linki i blogi niezwiązane bezpośrednio z tematyką grupy można publikować tylko za zgodą administracji.

✅ 8. Posty tematyczne opatrujemy odpowiednim hasztagiem (zgodnie z sugestiami grupowiczów).

✅ 9. Grupa jest niepubliczna, więc nie wolno cytować żadnych treści na niej zamieszczanych w celu ośmieszania jej członków.

✅ 10. Grupę tworzą jej użytkownicy i treści przez nich zamieszczane nie są oficjalnym stanowiskiem osób powiązanych z administracją.

✅ 11. Na grupie dozwolona jest promocja użytkowanych przez grupowiczów produktów. Z racji, że nie każdy potrafi z tej możliwości korzystać w poprawny sposób, przedstawiamy listę zasad:a) recenzje produktów muszą być opatrzone dokładnym opisem;b) zabrania się kopiowania opisów ze stron producentów lub recenzji zamieszczanych przez innych użytkowników;c) w postach muszą być umieszczone zdjęcia wykonane przez autora posta lub materiały, do których ma on prawa autorskie;d) nie odsyłamy do własnych stron za pomocą tylko i wyłącznie linków – autopromocja i „chwytanie zasięgów” muszą być opatrzone rozbudowanym opisem, w którym zawarte będą informacje, które pozwolą osobom zainteresowanym odnaleźć Ciebie w sieci i spowodować, że nasi grupowicze będą przez Ciebie na tyle zaciekawieni, że będą chcieli się podjąć tego wysiłku.

✅ 12. Zanim zadasz pytanie, użyj wyszukiwarki – dzięki niej możesz wyszukać interesujący Cię temat, a pytanie zadane pod nim może odświeżyć dawno zapomnianą dyskusję i wzbogacić jej uczestników o nowe opinie i doświadczenia.

✅ 13. Posty typu „dziękuję za przyjęcie do grupy” będą usuwane automatycznie. Jeżeli jako nowy grupowicz czujesz potrzebę przywitania się z członkami BP, zrób to przy okazji, na przykład dodając zdjęcie ze swojego leśnego wypadu (napisz, gdzie byłeś, co robiłeś, a nie kolejny post o treści „spacer”) lub leśnej twórczości (nie, kupa w krzakach nie łapie się pod definicję leśnej twórczości).

✅ 14. Zwracaj uwagę na estetykę i jakość zdjęć. Chcemy tu oglądać wartościowe materiały, a nie sesje zdjęciowe z typowo prywatnych zasobów bez ostrości i przekazu.

✅ 15. Jeżeli zamieszczasz cudze zdjęcia w celu zwizualizowania swojego pytania lub tematu dyskusji, bezwzględnie podawaj ich źródło lub autora. Jeżeli zadajesz pytanie o konkretny produkt lub ofertę sklepu, zamieść screena – treść schowana pod linkiem potrafi znikać i szkoda by było, żeby po pewnym czasie nie było wiadomo, o co konkretnie chodziło w poście.

✅ 16. Jeżeli uważasz, że jakiś post lub komentarz narusza zasady naszej grupy – zgłoś to administracji. Ułatwi to naszą pracę.

Dziękujemy.

– zespół administracji Bushcraft Poland